login::  password::
cwbe coordinatez:
101
63535
21
9041379

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
commanders
polls

total descendants::1
total children::0
19 K

show[ 2 | 3] flat


Tento blog zdieľam odtiaľto , lebo stojí za to:

Píše Znepokojená Veronika:

Keď som bola malá, hovorilo sa o bláznivom aprílovom počasí. Dnes môžeme hovoriť o bláznivom počasí celý rok. V decembri mi ukazuje teplomer na balkóne 15 stupňov a do bytu mi vletí oťapená včela. V auguste je 40 stupňov a už mesiac nezapršalo. V novembri sa vonku vyhýbam lietajúcim predmetom, vietor dosahuje 80 km/h.

Môj syn sa narodil v polovici júla. Bola neznesiteľná horúčava. Do nemocničných izieb pražilo slnko aj cez zatiahnuté žalúzie, vzduch bol teplý, ťažký a lepkavý. Všetky ženy sme ležali iba v tielkach, každú chvíľu sme behali pod studenú sprchu, jesť nám nechutilo, striedavo sme ovievali seba a deti. Väčšina rozhovorov sa točila o tom, aké je teplo, nie žeby to nejak pomáhalo, ale proste o ničom inom sa nedalo hovoriť. Odrátavali sme sekundy do západu slnka a potom sme sa ponáhľali pootvárať okná. Ale bolo to na nič, aj o desiatej večer bol vzduch stále horúci a z rozpálených kachličiek sálalo teplo. V noci sa celým oddelením niesol naliehavý plač novorodencov, nedalo sa im spať, bolo im horko a nepohodlne. Okolo druhej v noci začal byť vzduch príjemný a konečne sa vyvetralo, na chvíľu všetci zaspali. O pol piatej vyšlo slnko a neostávalo nič iné, len snažiť sa vydržať ďalší letný deň.

Pozerala som sa na to drobné trojkilové telíčko a vtedy som naplno pochopila, aký je život krehký. Ten ľudský, aj každý iný. Podliehame prírodným zákonitostiam a fakty sú jasné, ak neprestanú rásť emisie, príde letný deň, ktorý sa už skrátka nebude dať vydržať.

Potrebujeme jasné ciele a nástroje ako ich dosiahnuť. Už si nemôžeme dovoliť prázdne sľuby, že raz niekde v ďalekej budúcnosti budeme uhlíkovo neutrálni, musíme opatrenia začať aplikovať tu a teraz. Potrebujeme zmeny k zdravšiemu prostrediu a lepšiemu životu. A o tom hovorí klimatický zákon. Týka sa nás všetkých a našej budúcnosti.


* POTREBUJEME TVOJ PODPIS *

Naše kolegyne a kolegovia z Klimatická koalícia, ktorej sme súčasťou, Priatelia Zeme-CEPA , Klíma ťa potrebuje a VIA IURIS pripravili hromadnú pripomienku.


Svojim podpisom podporíte silný, solidárny a spravodlivý Klimatický zákon.
329867376_3090016984624009_4438279220696883019_n.jpg?ssl=1