login::  password::
cwbe coordinatez:
21
8506350

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
commanders
polls

total descendants::0
total children::0
10 K

show[ 2 | 3] flat


Keď nie je o čom písať, počasie je vždy vynikajúca téma.

Leto máme od apríla, slniečko svieti, čas grilovať, opekať, kúpať sa. Marcové mrazy sú preč. Pochodovanie s odmrznutými nohami nahradili crocsy, para už nestúpa od úst, krv v žilách už nevrie, najväčšie protesty v histórii slovenska v júni pripomínajú akurát dobu ľadovú. Globálne otepľovanie Pelle kartelu dokázalo čo chcelo. Unavilo ľudí natoľko aby sa ich pozornosť obrátila inam. Čo tak napríklad interupcie ?


Opekať sa na slniečku je určite milšie ako riešiť únavné veci okolo politiky. Len pozor aby ste sa nepripiekli, aby ste náhodou nemali farbu kože, o ktorú sa slušní slováci nebudú zaujímať. Vlna hnevu spravodlivej slovače sa dvihla pri smrti Jána Kuciaka, no ak niekoho dokopú na smrť náckovia v hlavnom meste slušní slováci rozpačito krčia plecami, prokurátor vraha prepustí na slobodu, lebo nevidí dôvod na väzbu.


Zatiaľ na prezidenta kandiduje Harabin s Kotlebom, a rozpačití allforjans si možno ešte poštrngajú kľúčikmi aby si pripomenuli akí boli odvážni v tej pradávnej minulosti. Pamätáte sa ? Keď sme si mysleli, že máme šancu s mafiou niečo urobiť? Že máme možnosť zobrať si krajinu späť, upratať na polícii, domáhať sa šetrenia vraždy, pracujúcich súdov?


Keď budete najbližšie oblizovať zmrzku, spomeňte si, ako ste to natreli Kaliňákovi s Gašparom. Pri pozeraní cesty do chorvátska zvážte kam emigrovať po prezidentských a neskôr parlamentných voľbách.


Rizikový stupeň 5, tlaková výš, a sucho. Búrky sa nekonajú, vraždy sa prehliadajú. Keď budete vracať odznačiky #allforjan do zberu, prosím spomeňte si na redaktorov odídených z RTVS. Viete, tí novinári, pre ktorých vám mrzli rite.


Pevne verím, že táto predpoveď počasia nevyjde, že sa mýlím, a že sa to ešte zvrtne. Možno aj toto bude mávnutie motýlim krídlom, a predsa len tu zaprší. Inak, obávam sa, východná púšť Nič pokryje prachom Oravu Liptov a Spiš, doliny kotliny a celý zvyšok Slovenska.