login::  password::
cwbe coordinatez:
101
63529
8405586

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
K|my_K|given_K
last
commanders
polls

total descendants::16
total children::13
6 K

show[ 2 | 3] flat

Natrčí digisauron kopytá ?
natrčí
 
0%
natrčí a zatrepe
 
0%
4 voted

reku0
jolly good0
Fil0
kyberbubus0
week0
aarin0
tp0
al-caid0
lubomier.sk0
Prospero0
ode0
psypjestany0
peter_1
Faun1
send some love2
Carpathian3
maioiam[Lock...4
steve_mcqueen4
jamajka4
niko5
Nu3a7
fórum o digitálnom Sauronovi : ako a prečo vznikol, ako sa vyvíja a ako a prečo nakoniec natrčí kopytá
00000101000635290840558608545853
SYNAPSE CREATOR
 maliar      19.09.2018 - 12:17:14 [8K] , level: 1, UP   NEW  HARDLINK
http://mobile.abc.net.au/news/2018-09-18/china-social-credit-a-model-citizen-in-a-digital-dictatorship/10200278?pfmredir=sm

00000101000635290840558608541269
ode
 ode      05.09.2018 - 12:08:11 (modif: 05.09.2018 - 12:08:41), level: 1, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
Chinese Surveillance Is Literally Getting in Workers’ Heads

Feel like your boss is a bit of a micromanager, always looking over your shoulder? Be grateful that they’re not peering into your brain.

That’s now the case for a number of workers in China, the nation competing for the global superlative of Most Dystopian.

An “emotional surveillance” system is allowing supervisors to scrutinize employees’ brainwaves for signs of distress, according to a report from the South China Morning Post (SCMP). The technology is the result of a government-backed project.

Here’s how it works. Lightweight sensors embedded in workers’ hats or helmets wirelessly transmit the wearer’s brainwave data to a computer — it probably works a bit like an electroencephalogram (EEG), as MIT Tech Review notes. Then, artificial intelligence (AI) algorithms scan the data, looking for outliers that could indicate anxiety or rage.

Some organizations use the sensors during routine work, while others embed them in virtual reality (VR) headsets to monitor workers’ emotions during training exercises.

We don’t know exactly how many workers have been subjected to this surveillance system, but the SCMP article does say the technology is being deployed “on an unprecedented scale” in China.
https://futurism.com/china-emotional-surveillance/

00000101000635290840558608530210
SYNAPSE CREATOR
 reku      04.08.2018 - 08:39:34 [4K] , level: 1, UP   NEW  HARDLINK
Čínske technológie na sledovanie ľudí sa rozpínajú. Laboratóriom sa stáva Afrika | Technológie
TREND.sk
10-13 minutes

Čínske firmy v oblasti rozpoznávania tvárí podpisujú dohody aj s represívnymi vládami. Ich cieľom je primárne biznis, ale efekt čínskeho dohľadu v štýle Big Brother sa môže rýchlo rozšíriť do rôznych kútov sveta a viesť k diskriminácii a potláčaniu menšín.

Technológia na rozpoznávanie tvárí sa šíri v Číne extrémne rýchlo. Kamery sledujú chodcov na staniciach, identifikujú bezdomovcov na uliciach a dokonca monitorujú veriacich v štátom schválených kostoloch. Rozpoznávanie tváre sa používa namiesto overovania preukazu totožnosti a v pilotnej verzii občania dostávajú takzvaný sociálny rating.

Od súkromných firiem vláda získava dáta o tom, čo o nej ľudia hovoria, ako si plnia finančné záväzky a s kým sa priatelia. Výsledné číslo ich priradí do sociálnej skupiny. Ak je rating nízky, občan nemusí dostať hypotéku, spomalí sa mu internetové pripojenie alebo nebude môcť navštíviť luxusnejšiu reštauráciu.

Čínsky sledovací projekt s názvom Skynet začal už v roku 2005, ale nedávne pokroky v umelej inteligencii dodali snahám štátu vo sfére sledovania ďalšiu oporu. Len v Číne bolo vlani zverejnených približne 530 patentov, ktoré súvisia so sledovaním ľudí a rozpoznávaním tvári prostredníctvom videí a bezpečnostných kamier.

Ambiciózny vládny plán stojí na troch nohách: na podpore technologických a finančných gigantov ako Alibaba a Tencent (prevádzkovateľ populárneho WeChatu), na silnom partnerstve s mladými start-upmi a na starostlivo vytvorených opatreniach, ktoré dávajú prednosť národnej bezpečnosti pred akýmkoľvek súkromím smrteľníkov.

Investície v Afrike

Čína navyše v investovaní do umelej inteligencie predstihla aj Spojené štáty. Už vlani si čínska komunistická vláda vytýčila smelý cieľ, že do roku 2020 sa chce dostať v odvetví umelej inteligencie (AI) na úroveň USA a do roku 2030 sa stať na tomto poli celosvetovým lídrom. Odhaduje pritom, že tento segment bude mať hodnotu 150 miliárd dolárov.

Čína má na to skvelé predpoklady. Má zhruba štyrikrát toľko obyvateľov ako USA, značnú podporu vlády, ktorá v prípade potreby môže rýchlo presúvať finančné zdroje, a v neposlednom rade môžu lokálne firmy slobodnejšie experimentovať vďaka voľnejšiemu nastaveniu pravidiel pri vývoji nových digitálnych technológií. Lenže Čína sa nechce uspokojiť len s vlastným trhom a vo veľkom expanduje.

Magazín Foreign Policy upozorňuje, že Čína začína využívať svoje technológie v rozvojových krajinách (predovšetkým v Afrike a na Blízkom východe), ktoré sa stávajú laboratóriom na zlepšovanie algoritmov. Príkladom je telekomunikačný a technologický sektor.

Vlani sa v Afrike stala jednotkou v predaji smartfónov čínska firma Transsion Holdings a predbehla tak Samsung. Ďalšia čínska firma Hikvision, ktorá vyrába kamerové systémy, si otvorila svoju kanceláriu v Juhoafrickej republike.

V roku 2013 podpísala čínska telekomunikačná firma ZTE spoluprácu s Etiópiou. Tamojšej vláde poskytla nástroje, ako sledovať, o čom ľudia hovoria. Predstavitelia etiópskej vlády, inými slovami, získali neobmedzený prístup k metadátam od monopolného operátora Ethio Telecom.

Tieto dáta obsahujú údaje o všetkých uskutočnených hovoroch, odoslaných a prijatých SMS a o lokalizácii používateľov. Pomocou databázovej aplikácie ZSmart dodanej čínskou spoločnosťou ZTE môže ktokoľvek s dostatočným prístupom nahrávať akékoľvek hovory bežných ľudí, čo sa zneužíva proti aktivistom a „nepriateľom“ vlády.

Firma CloudWalk Technology zasa pred niekoľkými týždňami podpísala dohodu so Zimbabwe. S vládou sa má podieľať na vývoji masového programu na rozpoznávanie tvárí. Africká krajina sa často skloňuje s porušovaním ľudských práv. Od novembra minulého roka sa v krajine stal prezidentom Emmerson Mnangagwa, ktorý nastúpil po rezignácii Roberta Mugabeho, ktorý bol diktátorom dlhých 37 rokov.

E. Mnangagwa bol v jeho kabinete viceprezidentom a má za sebou rovnako temnú minulosť. Bol obvinený z tvrdých zákrokov proti kmeňu Ndebele v 80. rokoch, pri ktorých zomreli tisíce ľudí, alebo z útoku na dom svojho oponenta v parlamentných voľbách. Obavy sú opodstatnené, pretože algoritmy od čínskej firmy môžu zhoršiť postavenie a diskriminovať menšiny a kritikov v tejto africkej krajine.

Dohoda nezahŕňa len kamerové systémy. Súčasťou sú inteligentné finančné systémy, systémy zabezpečujúce bezpečnosť na letiskách, železnici a autobusových staniciach a vybudovanie národnej databázy, v ktorej bude fotografia každého občana.
Otázka etiky

Kým americké a v zásade západné krajiny sa aspoň snažia z etického hľadiska nespolupracovať s totalitnými režimami, čínske firmy, ako je CloudWalk, s tým morálne problémy nemajú.

„Obávame sa dohody, keďže CloudWalk poskytuje technológie na rozpoznávanie tváre čínskej polícií,“ povedala Maya Wang, ktorá pôsobí v ľudskoprávnej organizácii Human Rights Watch. Tvrdí, že v Číne je technológia zneužívaná na rozsiahle sledovanie, ktoré je zamerané na konkrétne sociálne skupiny, ako sú napríklad etnické menšiny a tí, ktorí predstavujú politickú hrozbu pre vládu.

V Zimbabwe je sloboda prejavu dlhodobo obmedzovaná a monitorovaná rôznymi spôsobmi. V roku 2015 R. Mugabe prijal od iránskej vlády ako dar počítačový softvér, ktorý sa používa na odpočúvanie telefonických rozhovorov. V roku 2016 vychvaľoval Čínu a považoval ju za vzor, pretože úspešne reguluje sociálne médiá, čo by chceli v Zimbabwe napodobniť. Nový prezident má podobné cítenie.

V Číne stačí poslať cez komunikačnú platformu WeChat nesprávne zvolené slová a môžete skončiť vo väzení. To sa do istej miery deje (vďaka prijatému zákonu o kybernetickej bezpečnosti minulý rok) aj v Zimbabwe – stačí šíriť online „klamstvá“. Čo sa pod slovíčkom klamstvo ukrýva, nevedno.

Technológia od CloudWalku poskytne vláde ešte väčšie právomoci nad občanmi. Hovorca spoločnosti Fu Xiaolong tvrdí, že firma poskytuje len technológiu, ale to, ako budú dáta nakoniec použité, je zodpovednosť danej vlády. Ich technológiu prirovnal k americkým zbraniam – Američania tiež predávajú zbrane, ale už si príliš nelámu hlavu nad tým, kde nakoniec zbrane skončia a či zabijú nevinných ľudí.

Pre čínsku firmu je dohoda zlatou baňou aj z iného dôvodu – väčším objemom dát (aj inými, ako sú Číňania) dokáže vylepšiť vlastný algoritmus. Nedávna štúdia Media Lab od univerzity MIT testovala chybovosť troch hlavných poskytovateľov softvéru na rozpoznávanie tvári: od Microsoftu, IBM a čínskej firmy Megvii.

Štúdia zistila, že pri pokuse identifikovať pohlavie osoby z obrázka bola miera chybovosti u mužov - belochov menej ako jedno percento, zatiaľ čo u žien s tmavšou pleťou to bolo až 35 percent. Presnosť AI závisí od objemu a kvality dát, ktorými sú kŕmené. Na celom svete je rozpoznávanie tvárí vyvíjané prevažne na vzorkách mužských tvári so svetlejšou pokožkou. Dáta zo Zimbabwe tak môžu poskytnúť rôznorodosť z hľadiska rasy a farby pokožky.

Model z Číny nie je ľahké napodobniť

Krajiny, ktoré získali čínsku technológiu, nemôžu automaticky napodobňovať rozsah dohľadu nad občanmi ako v Číne. Dôvod je prozaický. Jeden algoritmus je len časťou obrovskej skladačky. Na dosiahnutie toho, aby dohľad nad smrteľníkmi fungoval podobne ako v Číne, je potrebné zaviesť napríklad také maličkosti ako systém národných identifikačných kariet a systém registrácie skutočných mien.

V Číne sledovací systém zašiel až do takých detailov, že sa na veľkých billboardoch zobrazujú tváre nepozorných chodcov, ale aj vodičov, ktorí jazdia po ceste rýchlo. Okrem nich sa na „tabuliach hanby“ objavujú mená a tváre ľudí, ktorí nesplácajú svoje dlhy. Efekt je skôr psychologický – tvár dlžníka alebo nezodpovedného vodiča vidia aj jeho susedia alebo kolegovia.

Odhaduje sa, že Čína má k dispozícii 200 miliónov kamier na sledovanie, čo je štyrikrát viac ako v Spojených štátoch. O dva roky ich bude mať 300 miliónov.

Dopĺňajú ich desiatky iných systémov, s ktorými vláda sleduje surfovanie ľudí na internete a ich komunikáciu s inými ľuďmi, hotelové pobyty, vlakové a letecké výlety, a dokonca aj cestovanie autom na niektorých miestach. Snímače rozpoznávania tváre chránia vstupy do niektorých obytných komplexov.

Denník New York Times v reportáži upozorňuje, že takéto systémy nie sú plne automatizované, ale stále si vyžadujú obrovské množstvo analytikov, ktorí údaje z AI spracovávajú a hodnotia.

Na západe krajiny bol zriadený špeciálny softvér na hromadný dohľad na sledovanie členov ujgurskej moslimskej menšiny a mapovanie ich vzťahov s priateľmi a rodinou. „Je to potenciálne úplne nový spôsob, ako vláda riadi hospodárstvo a spoločnosť,“ povedal pre denník Martin Chorzempa z Peterson Institute for International Economics. Cieľom je takzvané algoritmické riadenie.

Čína nie je jedinou krajinou, ktorá predáva sledovacie technológie pochybným vládam. V správe spoločnosti Security for Sale sa uvádzajú aj európske firmy Gamma Group International zo Spojeného kráľovstva či HackingTeam z Talianska.

Dokumenty odhaľujú, že spolupracujú s krajinami ako Sudán, Turecko, Egypt, Etiópia, Rusko či Spojené arabské emiráty. Európske krajiny dali v priebehu troch rokov 317 povolení na export a len 14 odmietli. Až tretina vývozu smerovala do krajín, ktoré sú organizáciou Freedom House označované ako neslobodné.

00000101000635290840558608493317
jurov
 jurov      30.04.2018 - 21:13:14 , level: 1, UP   NEW
http://uk.businessinsider.com/china-emotional-surveillance-technology-2018-4

"They thought we could read their mind. This caused some discomfort and resistance in the beginning," Jin Jia, a professor of brain science at Ningbo University told the Post.

"After a while they got used to the device... They wore it all day at work."

Jin also said that employees' brainwaves can be enough for managers to send them home.

"When the system issues a warning, the manager asks the worker to take a day off or move to a less critical post. Some jobs require high concentration. There is no room for a mistake."

Ešte chlapča nevyrástlo, baby, berme ho!

00000101000635290840558608454067
ode
 ode      08.02.2018 - 09:48:40 , level: 1, UP   NEW
http://www.sixthtone.com/news/1001676/face-recognition-glasses-augment-chinas-railway-cops

00000101000635290840558608441798
twoclicks
 twoclicks      09.01.2018 - 10:31:55 , level: 1, UP   NEW
https://en.wikipedia.org/wiki/Glasshouse_(novel)

00000101000635290840558608440262
igggy
 igggy      05.01.2018 - 15:15:57 (modif: 05.01.2018 - 15:17:00), level: 1, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
odporucam si pozriet.


00000101000635290840558608438309
jolly good
 jolly good      31.12.2017 - 12:47:19 [1K] , level: 1, UP   NEW
prednaska z 34C3 -> https://media.ccc.de/v/34c3-8874-gamified_control

00000101000635290840558608437112
ode
 ode      27.12.2017 - 16:11:56 , level: 1, UP   NEW
https://www.facebook.com/georgetakeipresents/videos/167007057247761/

00000101000635290840558608431457
NiO
 NiO      13.12.2017 - 18:00:23 , level: 1, UP   NEW
Tak to je sila, "honesty in government affairs" (政务诚信), tato cast bude namierena proti disidentom a ludom s vlastnymi otvorenymi nazormi a podobne?

Inac, podla mna aj v nasich koncinach bude kopa otvorenych zdrojov,
z ktorych by sa mal dat preklepnut konkretny clovek. Mozno aj automatizovane.
Napr. tu je zoznam dlznikov z poistovne vzp:
vzp zoznam dlznikov
Dovera: Dovera zoznam dlznikov
VZP ma dokonca aj download.

00000101000635290840558608414695
SYNAPSE CREATOR
 jolly good      02.11.2017 - 17:08:05 [3K] , level: 1, UP   NEW  HARDLINK
Pekny long read o obfuskovani a anonymite -> http://mitp.nautil.us/feature/257/how-to-obfuscate

00000101000635290840558608413804
ode
 ode      31.10.2017 - 09:54:12 [3K] , level: 1, UP   NEW
https://www.etrend.sk/ekonomika/kazdy-obcan-bude-mat-svoje-cislo-ovplyvni-ci-pojde-na-rande-ale-aj-to-ci-ziska-hypoteku.html

0000010100063529084055860841380408414697
jolly good
 jolly good      02.11.2017 - 17:10:57 , level: 2, UP   NEW
stale nemozem uverit tomu ze je to pravda a nejde o nejaku kachnu ... cista dystopia

000001010006352908405586084138040841469708414847
ode
 ode      03.11.2017 - 08:58:30 , level: 3, UP   NEW
no, orwell by mal radosť

0000010100063529084055860841380408413806
twoclicks
 twoclicks      31.10.2017 - 10:02:42 [2K] , level: 2, UP   NEW
Tí, ktorí majú viac ako 666 bodov, môžu získať pôžičku vo výške až 50-tisíc jüanov od spoločnosti Ant Financial Services.

00000101000635290840558608412242
ode
 ode      27.10.2017 - 10:04:35 [2K] , level: 1, UP   NEW
dosť rozsiahly článok o celom tomto systéme, vyzerá to ešte horšie než zle imho
http://www.wired.co.uk/article/chinese-government-social-credit-score-privacy-invasion

00000101000635290840558608412235
Prospero
 Prospero      27.10.2017 - 09:56:24 , level: 1, UP   NEW
forum nastavene na public

00000101000635290840558608405602
Prospero
 Prospero      11.10.2017 - 14:56:04 [1K] , level: 1, UP   NEW
The Central Leading Group for Comprehensively Deepening Reforms (Chinese: 中央全面深化改革领导小组; pinyin: Zhōngyāng Quánmiàn Shēnhuà Gǎigé Lǐngdǎo Xiǎozǔ) is a policy formulation and implementation body set up under the Politburo of the Communist Party of China in charge of "Comprehensively Deepening Reforms". These reforms are intended to be even more far-reaching than the previous round of comprehensive Chinese economic reforms initiated by Deng Xiaoping.

The decision to establish the group was announced at the 3rd Plenary Session of the 18th Central Committee in November 2013, which also approved a Decision of the CPC Central Committee on Comprehensively Deepening Reforms. On 30 December 2013, the Politburo announced that the group had been formed with Xi Jinping, the Communist Party's General Secretary and China's President, as its leader (zuzhang), and Li Keqiang, Liu Yunshan, and Zhang Gaoli as deputy leaders (fuzuzhang).[1] Its membership ranks are composed of broad stakeholders overseeing various aspects of the party and the state.

The Leading Group's main task is to determine policy guidelines for reforming the economic, political, cultural, social, ethical and party-building systems in order to address long-term reform issues, as well as to guide reform-related bodies of the CPC at central and local level, and supervise the implementation of reform plans.

According to observers, the group will have the ability to push policies past the bureaucracy and help General Secretary Xi Jinping consolidate his power over China's vast government apparatus, the State Council, usually the domain of the Premier.[2][3]

The group consists entirely of officials of at least "deputy national leader" rank in the official hierarchy. Most of the group's members are also members of the Politburo of the Communist Party of China, a 25-member central decision making body. Four of the seven members of the Politburo Standing Committee are also part of the group.


Leader
Xi Jinping (Politburo Standing Committee, Party General Secretary, State President)
Deputy Leaders
Li Keqiang (Politburo Standing Committee, Premier of the State Council)
Liu Yunshan (Politburo Standing Committee, First secretary of the Secretariat)
Zhang Gaoli (Politburo Standing Committee, Vice Premier)
Members
Ma Kai (Politburo, Vice Premier)
Wang Huning (Politburo, head of Policy Research Office)
Liu Yandong (Politburo, Vice Premier)
Liu Qibao (Politburo, head of the Propaganda Department)
Xu Qiliang (Politburo, vice-chairman of the Central Military Commission)
Li Jianguo (Politburo, vice chairman of the NPC Standing Committee, head of the All-China Federation of Trade Unions)
Wang Yang (Politburo, Vice Premier)
Meng Jianzhu (Politburo, head of the Politics and Law Commission)
Zhao Leji (Politburo, head of the Organization Department)
Li Zhanshu (Politburo, head of the CPC General Office)
Du Qinglin (Secretariat, vice-chairman of the CPPCC)
Zhao Hongzhu (Secretariat, deputy-secretary of the Central Commission for Discipline Inspection)
Wang Chen (vice-chairman and secretary-general of the NPC Standing Committee)
Guo Shengkun (Minister of Public Security)
Zhou Qiang (president of the Supreme People's Court)
Cao Jianming (procurator-general)
Zhang Qingli (vice-chairman and secretary-general of the CPPCC)
Zhou Xiaochuan (governor of the People's Bank of China)
Wang Zhengwei (vice-chairman of the CPPCC, head of the State Ethnic Affairs Commission)
Office of Deepening Reform
Wang Huning, Chief of the Office of Deepening Reform, Secretary-General of the Leading Group (Politburo, head of Policy Research Office)
Mu Hong, executive deputy chief of the General Office (deputy director of the National Development and Reform Commission, minister-level)
Pan Shengzhou, deputy chief of the Office of Deepening Reform (deputy director of the Central Policy Research Office)

00000101000635290840558608405591
Prospero
 Prospero      11.10.2017 - 14:39:26 (modif: 11.10.2017 - 14:59:49) [4K] , level: 1, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
The Social Credit System is a proposed Chinese government initiative[1][2][3] for developing a national reputation system. It has been reported to be intended to assign a "social credit" rating to every citizen based on government data regarding their economic and social status.[4][3][5] [6][7] In addition, it is also meant to rate businesses operating on the Chinese market.[8]

The Social Credit System is an example of China’s “top-level design” (顶层设计) approach. It is coordinated by the Central Leading Small Group for Comprehensively Deepening Reforms.[8] According to the overall "Planning Outline for the Construction of a Social Credit System (2014-2020)" issued by the State Council, the Social Credit System will focus on four areas: "honesty in government affairs" (政务诚信), "commercial integrity" (商务诚信), "societal integrity" (社会诚信), and "judicial credibility" (司法公信).[9] Media coverage has thus far focused mostly on the rating of individual citizens (which falls under "societal integrity"). However, the Chinese government‘s plans go beyond that and also include plans for credit scores for all businesses operating in China.[8]

The Chinese government wants the basic structures of the Social Credit System to be in place by 2020.[9] It is unclear whether the system will work as envisioned by then, but the Chinese government has fast-tracked the implementation of the Social Credit System, resulting in the publication of numerous policy documents and plans since the main plan was issued in 2014. If the Social Credit System is implemented as envisioned, it will constitute a new way of controlling both the behavior of individuals and of businesses.[8]

As of July 2017, no comprehensive, nation-wide social credit system exists, and very little firm information is available about how this system might work in practice.[10] There are, however, multiple pilots testing the system on a local level as well as in specific sectors of industry. One such program has been implemented in Shanghai through its Honest Shanghai app, which uses facial recognition software to browse government records, and rates users accordingly.[11] Some reports have stated that the ratings may use information gathered from Chinese citizens' online behavior,[1] but existing scoring systems run by private companies using such data (such as Sesame Credit) are still in an experimental phase.[12]

backup from https://en.wikipedia.org/wiki/Social_Credit_System

dendrite Orwell v praxi
dendrite Re: 03.08.2018-9:37:16
dendrite 02.11.2017-17:08:05
axone Svoboda - mizi pred ocima
axone human databases
axone big brother & ako funguje
axone Bezpecne a anonymni pouzivani internetu, jak toho docilit ? Kazdy ma pravo na soukromi!
axone cely svet smeruje do riadnych sraciek
axone forumz