login::  password::
cwbe coordinatez:
101
63539
63556
63998
7710996
7716694

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
commanders
polls

total descendants::0
total children::0
show[ 2 | 3] flat


Clanok na podobnu temu, ktory popisal viacere moje pocity zo Z&V

Planéta Rostas

Kniha Mlčanie, časopis Zem&Vek, rozhlasový Slobodný vysielač – to všetko sú úspešné projekty, vďaka ktorým silnie spodný prúd slovenskej spoločnosti, aký tu už dlho nebol viditeľný. Šíria sa ním konšpiračné teórie, ale je aj čímsi viac. Akýmsi novým spoločenstvom, na čele ktorého stojí umelec Tibor Eliot Rostas.
.martin Hanus .jozef Majchrák

15. február 2014
http://www.tyzden.sk/casopis/2014/8/plan-ta-rostas.html

"Formuluje elegantne, používa cudzie slová, ale je ich presne toľko, aby ich poslucháči uniesli a mali pred očami intelektuála, ktorý zrorumiteľne vysvetľuje fungovanie sveta. Plynule prechádza z témy do témy, chrlí čísla, mená, parafrázuje Sokrata aj Chomského a ustavične sa odvoláva na mená autorít, publiku celkom neznámych. Keď hovorí, na stene nad ním sa v pekne upravenom dizajne zjavujú citáty slávnych, ako napríklad Bertolt Brecht a jeho „Banková lúpež je niečo pre diletantov, skutoční profíci si založia banku.“ Rád používa slová ako hologram, mainstream, indoktrinácia, hyperkonzum, alebo vety ako „informačná vojna je najdôležitejšou vojnou dneška“, „nič sa nedeje náhodou“.

...

Tu sa im potvrdzujú všetky ich predsudky, mýty, všetko, čo si doma vedia povedať iba v náznakoch, tu je k tomu pribalená teória, zbierka múdrostí z Google. Tu je ten dosiaľ vraj zamlčovaný príbeh, v ktorom sú všetci prítomní – on, osvietený Tibor Eliot, ktorý našiel kľúč poznania, ale aj oni, ktorí od rána do večera drú pre tento obludný systém za pár stoviek eur – obeťami. Hovorí sa tu o pôde a vode, ktoré sa nám chystajú vyvlastniť, o geneticky modifikovaných potravinách, ktoré nás majú otupiť, o vládnucej mafii politikov, médií, o systéme, ktorý má všetko pod kontrolou, spod ktorej sa teraz vymkli oni, Rostas a publikom, ako jediná skupinka zasvätených, a preto musia byť pripravení na útoky...
"

...

Mnohí jeho čitatelia a poslucháči si myslia, že im zjavuje príbeh dejín, on však podáva antipríbeh: neexistuje v ňom reťaz príčin, následkov a niekedy ani náhod či nezamýšľaných dôsledkov, sú tam len z kontextu vytrhnuté údaje, ktoré sú samovysvetlením všetkého. Veď, ako hovorí vo svojom Mlčaní: „Drvivá väčšina si nedokáže pripustiť, že naše životy a osudy ovplyvňujú neviditeľné sily v pozadí, a preto systém bráni.“
V tomto antipríbehu nie je priestor na vlastnú invenciu, sú to často prachom zapadnuté konšpirácie, ktoré zrazu nanovo ožijú. Hovorí napríklad o „fluoterore“, teda fluoride, ktorý sa pridáva do zdrojov pitnej vody ako údajná prevencia proti zubnému kazu. Ako však tajomne dodá, fluór je základnou zložkou liekov ovplyvňujúcich psychiku. Táto konšpiračná teória vznikla v 50. rokoch 20. storočia, pustila ju do sveta jedna americká kresťanská organizácia, ktorá pridávanie fluóru do vody označila za „jedno z najhanebnejších spiknutí, aké sa kedy podniklo proti ľudskej rase“.