login::  password::
cwbe coordinatez:
101
63528
5595415

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
K|my_K|given_K
last
commanders
polls

total descendants::35
total children::27
3 K

show[ 2 | 3] flat


mish0
stick0
The0
DreeStyler0
skurka0
skurva.0
ci boha0
zix1
zednik1
|1
_zajo_1
sndp2r1
zrzizrz1
roger3
dontbelight7
mkrsp9
Trip hop je britský hudobný smer, vznikajúci okolo roku 1990 ako Downtempo elektornickej hudby. počas vývoja v prvej polovici 90. rokoch do neho prenikajú prvky anglickej domácej scény a hip hopu,čím vzniká takzvaný "Bristol Sound". V druhej polovici 90. rokov vytvára fúzie s hip hopom a elektronikou, čo spôsobuje ťažké rozpoznávanie tohto hudobného štýlu.
Z toho sa dá vydedukovať, že trip hop bol pôvodne (90 roky) undergroudovou záležitosťou Bristolu. Oproti hip-hopu je viac inštrumentálny,namiesto rapu obsahuje skôr pomalú recitáciu alebo spev. Čo je spôsobené aj vývojom a snahou nenapodobnovať americký hip hop.

Termín trip hop vytvoril hudobny publicista Andry Pemberton roku 1994, keď ho v magazíne Mixtap opísal ako inštrumentálny hip hop.Pre tento článok mu bola inšpiráciou skladba od DJ Shadowa, v ktorej znelo hovorene slovo, bizardne zvuky, sample, šialené basy a melódie a pomalé beaty. James Brendall zasa opísal trip hop ako hudobnú skúsenosť počítača a drog.

čo sa týka predstaviteľov trip hopovej scény azda najznámejší Massive Attack prerazil prvým albumom Blue Line(1991) ktorý bol prvým prejavom bristolského hip hopového hnutia. V rokoch 9-95 bol už trip hop unačne populárny. V tejto dobe prerazili dalšie trip hopove formácie ako Portishead, Tricky či Red Snapper. Na trip hope ja zaujímave práve odlišnosť každeho jedného interpréta a odlišnosť jeho hudobného prejavu.
Po úspechu Massive Attack, Trickyho a Prostishead v rokoch 94- 95 vznikajú v drujej polovici 90 rokov takzvané postrip hopove formácie ako Morcheeba, Sneaker Pimps, Cibo Matto atd. Ich tvorba je kombináciou trip hopu a iných žanrov ako drum n bass, acid jazz, ragga, break beat a new wawe.
Jeho prvotným charakterom je melancholia a surrealistická estetika inšpirovaná post punkom
V súčanoti sa trip hop pomaly zbavuje ponurého a temného charakteru, ktorý bol v 90 rokoch pre neho taký príznačný.

ta asik toľko na úvod.
pastujte videa, muziky zaujimave kapelky s nadychom trip hopu plus ak sa da tak aj dajake linky na stahovanie muziky. . . a prijmne pocuvanie.