login::  password::
cwbe coordinatez:
101
63564
63565
5595951
5528593
5301038
5302096

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
commanders
polls

total descendants::0
total children::0
show[ 2 | 3] flat


emes0
V posledných rokoch sa rozvinula alternatíva cyklo póla, ktorej popularita neustále rasti, zvaná "Urban Bike Polo". V tejto menej formálnej variante hry medzi sebou súperia troj- až päťčlenné tímy na tenisovom kurte, hokejbalovom ihrisku alebo akomkoľvek inom vhodnom povrchu, Pravidlá sa zvyknú v každom meste mierne odlišovať.

Väčšinou ide o rýchlejšiu hru trojčlenného družstva, bez možnosti striedania, pričom sú všetci hráči na ihrisku po celý čas. Hrá sa na hokejbalovom ihrisku a hrá sa až kým jeden z tímov nestrelí 5 gólov, without playing chukkars (? toto neviem preložiť). Pri turnajoch sa môže stanoviť časový limit, napríklad 10 minút, aby bolo možné odohrať čo najviac duelov.

Sú tri hlavné pravidlá:

1. V prípade, že hráč zloží nohu na zem, alebo správí len dotyk (nohy so zemou) hráč musí "ťuknúť". Znamená to, že hráč musí odísť do stredného pásma, kde je vyznačená plocha, ktorej sa musí dotknúť svojou pálkou. Zväčša je takéto miesto na obidvoch poloviciach ihriska.

2. Gól znamená, že protihráč dostane loptičku cez bránkovú čiaru pomocou užšej časti svojej pálky - to sa volá "strela" alebo "úder". Keď použije širšiu časť pálky ide o "miešanie".

3. Keď dá tím gól, počká v zadnej časti svojej polovice a čaká na protihráča (loptu alebo hráča), kým neprekročí stredovú čiaru a následne sa zapojí do hry.

Sú tri kontaktné pravidlá: telo na telo, bicykel na bicykel, pálka na pálku. (Chápem to správne, že to sa môže a všetko ostatné sa nemôže? pozn. prekl.)

Herná etika vraví, že sa hráš tak tvrdo, ako ostatný.

velmi narychlo prelozene, snazil som sa prelozit aj tie slangy, ale to su veci, ktore si musi kazdy jazyk postupne najst