login::  password::
cwbe coordinatez:
101
63535
64498
475049

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
commanders
polls

total descendants::0
total children::0
1 K

show[ 2 | 3] flat


Kyberia 2 - hk.sk - ergonds cryptPrevádzka serveru kyberia.sk sa začala dňa 23.1.2002. Spočiatku sa jednalo o kvázi informačný portál ktorého ťažiskom boli články pridávané niekoľkokrát týždenne. Neskor došlo k prevzatiu myšlienky denníkov od serveru zion.sk a až začiatkom mája 2002 boli spustené prvé diskusné fora ktoré dosiahli svoju podobu tak ako ju vačšina z vás pozná niekedy na jeseň roku 2002.

Už od začiatku však bolo jasné že ani takýto model nieje pre rozsiahlejšiu internetovú komunitu, resp. autonomnú zonu ktorá je cielom projektu z dlhodobého hladiska, dostačujúci. Na jar roku 2002 boli paralelne od seba rozpracované ergondov CWBE a nyxov Node Data System. Ergond dňa 23.7.2002 zomrel preto nikdy neuvidí či sa jeho myšlienku kociek - unitov, z ktorých každý može obsahovat lubovolné množstvo iných kociek - unitov podarilo zrealizovat.

Bol však urobený slub že sa práca dokončí a preto táto verzia nesie jeho meno.

Systém kyberia.sk fungoval v roku 2003 relatívne dobre, najma vďaka nezištnej pomoci ľudí z cvs teamu, obrovská vďaka patrí stabovi, jayovi a kybuovi. Nemožno zabudnút ani na Johnyho ktorý počas týchto 2 rokov poskytol svoj server a zvládal to relatívne s prehladom aj vtedy keď sa mu to železo kvoli kyberii varilo.

Na jeseň 2003 však začalo byt zjavné že momentálny rámec v ktorom sa užívatelia pohybuju je nedostatočný. Kyberia už nebola rajskou záhradou s rodinnou atmosferou, ale stávala sa miestom mocenských bojov a nástrojom na vyrovnávanie si účtov.

Kvalitné informácie sa pod tlakom šedého priemeru začali strácať.

Kyberia 2 je pokusom vytvoriz systém ktorý by umožnil viacerým komunitám fungovat relatívne nezávisle od seba tak, aby sa predišlo zbytočným konfliktom.
Piliérmi nového systému si tri základné koncepty

1) koncept dátového uzlu - data node

2) koncept fraktálu

3) koncept hierarchie