login::  password::
cwbe coordinatez:
866
1551575
63562
64884
4647853

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
commanders
polls

total descendants::
total children::0
20 K

show[ 2 | 3] flat


zrnk☉0
GUČA / GUCHA 06 MULTIPLACE EDITION
17.4. / 17.00 A4 - nultý priestor / Nám. SNP 12, BA


Už šieste, špeciálne MULTIPLACE vydanie neformálneho prezentačno-diskusného večierka. Plná guča nápadov a kultúrnych projektov z rôznych prepojených oblastí: staré aj nové médiá, ľudia, kreativita, technológie, aktivizmus... Na tejto Guči to bude exkluzívny hosť – mediálna teoretička a spisovateľka Keiko Sei (JP), ďalej zakladateľ Kyberie Daniel Hromada (SK), aktivista Paolo Podrescu (DE) a multimediálny umelec Richard Loskot (CZ).

up-pic-862-2.nm.jpg


KEIKO SEI
Japonská spisovateľka, kurátorka a teoretička Keiko Sei sa venuje mediálnemu aktivizmu, ale aj digitálnemu umeniu celkovo. Vyučuje mnoho rokov v rôznych krajinách a u nás predstaví svoje skúsenosti z Európy aj Juhovýchodnej Ázie. Keiko od roku 1998 do roku 2002 pôsobila jako pedagogička na FaVU VUT v Brne, bola kurátorkou výstav ako napr. The Media Are With Us (Budapesť, 1990), Ostranenie (Dessau, 1993), Ex Oriente Lux (Bukurešť, 1994), Orbis Fictus (Praha, 1995) a vyučovala tiež v Kazachstane (1999). Záujemcovia súčasné (nielen digitálne) umenie a kultúru možno poznajú jej knihu esejí Konečná krajina.
http://burundi.sk/monoskop/index.php/Keiko_Seibloger.jpg

DANIEL HROMADA a.k.a. HROMI
BarterNet: Zakladateľ servera Kyberia.sk, porozpráva o svojom najnovšom predmete záujmu – alternatívnych ekonomikách na internete.
http://kyberia.sk
http://hromada.blog.sme.skunderwatertar2.jpg

PAOLO PODRESCU
Berlínsky aktivista Paolo Podrescu a.k.a. Pod z XL Terrestrials vám v neobvyklom audiovizuálnom vstupe prezradí, po čom skutočne idú a čo hľadajú v realite avatari, ale budete tiež vystavení ukážkam organizovaného i spontánneho (mediálneho) aktivizmu a jeho rôznorakých intervencií do života spoločnosti.

"Transmigration of the Avatars

As a culture passes the mechanical world and simulation threshold, we not only exist more inside the mediated landscape than outside it, we permit a severe mutation and reversal of body and function, such that the ubiquitous prosthetic technotopia does not quite enable communities, but shapes them for smoother corporate occupation and military possession. XLterrestrials, a psychomedia praxis group, presents a few psychomagic actions to exorcise the virtual demons and bring the body/mind back home."


http://xlterrestrials.org/plog/up-pic-862-3.nm.jpg

RICHARD LOSKOT
Český umelec Richard Loskot predstaví svoje aktuálne projekty. Počas Multiplace vystavuje v Brne interaktívnu inštaláciu, ktorá z návštevníkov urobí hráčov pohybujúcich sa na pomedzí klasických herných automatov a tajomných elektronických svetov.
http://aa.vslib.cz/richard.loskot/
http://multiplace.org/2009/?id=821&c=15http://multiplace.org/2009/index.php?id=862