login::  password::
cwbe coordinatez:
101
63539
63556
1940258

ABSOLUT
KYBERIA
permissions
you: r,
system: public
net: yes

neurons

stats|by_visit|by_K
source
tiamat
K|my_K|given_K
last
commanders
polls

total descendants::
total children::49
9 K

show[ 2 | 3] flat


fazulisko0
goatree0
0x230FF10
hooger0
olaF0
skurva.0
Galthea0
dj-jr0
femme0
GAZ0
X890
elisiak0
future0
pavka0
psilocybin1
*sykorka*1
mofo1
absint1
asebest1
andread1
961
schubro1
dontbelight2
LP2
gapa2
Amalka_Nensy2
triyen2
yshish3
LDuck3
Floky4
1334
endoza15
clockwork20
Burnout20
FLESh22
droby27
laykaa37
nin42
Je to jedna z najrozšírenejších, kliešťom prenášaných chorôb človeka, ale aj zvierat.
Borelia burgdorferi sa nachadza v Amerike najmä u kliešťa druhu Ixodes scapularis, v Ázii prevažne u druhu Ixodes persulcatus a v Európe je jej prenášačom kliešť obyčajný Ixodesricinus.

0000022.jpg

Popis:
Lymeská borelióza je bakteriální onemocnění vyvolané Borrelia burgdorferi (garini či afzelii), které se přenáší převážně klíštětem obecným, někdy i jinými druhy krev sajícího hmyzu (hlavně komáři, blechy, muchničky).

zeckenzyklus.jpg

Příznaky
První stádium onemocnění:
Potíže se objeví za několik dní až měsíců po přisátí klíštěte
Erythema migrans - pomalu se šířící červená skvrna, která se objeví v místě přisátí klíštěte, může se přemístit i na jiná místa. Skvrna se kruhově zvětšuje a mívá ohraničený lem s výbledem uprostřed; je obvykle větší než 5 cm. Objevuje asi u 80 % pacientů.
Vícepočetné menší kožní léze
Příznaky připomínající chřipku: horečka, třesavka, bolesti ve svalech, kloubech, únava...
Modročervený uzlík 1 - 5 cm velký na kůži ušního lalůčku, nosu, na prsní bradavce nebo na šourku po přisátí klíštěte, který může být provázen zduřením příslušných mízních uzlin - bývá u dětí, méně často u dospělých.
Zvýšené jaterní testy
Zvětšená slezina
Zánět spojivek
Kopřivka
Otok kolem očí či varlat

Druhé stádium onemocnění:
Objevuje se asi u 15 % nemocných několik týdnů až měsíců po přisátí klíštěte
Nervové příznaky: bolesti hlavy, ztuhlost šíje, poruchy citlivosti a hybnosti, obrny - a to zejména lícního nervu, bolesti v zádech i v končetinách
Srdeční obtíže: dušnost, bolesti hrudníku, kašel, bušení srdce, nepravidelný srdeční rytmus

Třetí stádium onemocnění:
Rozvine se u části nemocných po měsících až letech od přisání klíštěte
Zánět mozku a míchy
Atrofie kůže
Záněty kloubů - postiženy jsou především velké klouby (kolenní), mohou být však postiženy i klouby malé, u 10% nemocných může dojít k erozím chrupavek a kostí

DIAGNÓZA:
Zjišťování sérových protilátek - v prvních týdnech infekce se však nemusí protilátky zjistit, u některých lidí se protilátky nemusí vytvořit - vhodné testy je nutno opakovat několikrát za sebou.Na druhé straně samotná pozitivita v sérologických testech bez dalších potíží a projevů postižení některých orgánů není známkou choroby.
Analýza kloubního výpotku
Testování na EAV přístroji v ordinaci celostního lékaře - lze vytestovat v kterých orgánech jsou borelie přítomny.
EKG - při srdečních potížích
Vyšetření hybnosti
Neurologické a psychologické vyšetření při nervových potížích

1. stádium (časná infekce)
2. stádium (akutní zánět pohybového systému)
3. stádium (chronická artritida)
V případě autoimunitní reakce se obvykle podávají kortikosteroidy nebo imunosupresiva

Hydroterapie:
teplé koupele pomáhají zmírnit bolest kloubů. (//Toto sa mne napr. nepotvrdilo, niekedy pomáha, niekedy len zhorší - zatiaľ som neprišla na to, od čoho to záleží.//)
(Zdroj: doktorka.cz)

- borelióza.cz

A HLAVNE, NEZABÚDAJTE NA PREVENCIU!
o28a.jpg
:-)
--- --- ---

Čokoľvek čo viete o borelióze, kliešťoch, prevencii...
Vďaka.

--- --- ---

Prípadný záujemcovia o mastra - pošta.

0000010100063539000635560194025808239512
goatree
 goatree      27.10.2016 - 14:21:48 , level: 1, UP   NEW
Bludy kolem léčby boreliózy: měsíce na antibiotikách i testování klíšťat

0000010100063539000635560194025807298298
elisiak
 elisiak      21.08.2013 - 20:02:44 , level: 1, UP   NEW
Vedie k tejto byline viac zdrojov, alebo je to iba taky vystrelok?
http://moje-kniha-stinu.blog.cz/1202/stetka-lesni-prirodni-lek-na-boreliozu

000001010006353900063556019402580729829807299395
future
 future      22.08.2013 - 15:50:36 , level: 2, UP   NEW
podľa výskumu prof.Sieversa:

"Okrajově také poznamenal, že při svých výzkumech bylinných extraktů jako je štětka planá a samento (kočičí dráp), zjistil, že neúčinkují, samento se ukázalo dokonce jako PODPORUJÍCÍ RŮST BORELIÍ."

0000010100063539000635560194025807174013
future
 future      13.05.2013 - 21:04:04 [56K] , level: 1, UP   NEW
pridávam sa aj ja do klubu :(

Minulý rok v apríli mi bola v rámci preventívnej prehliadky testom ELISA zistená pozitivita v spektre IgG - index 8.1(!). Potvrdzovací test WesternBlot potvrdil infekciu a teda konečne som zistil, že mám chronickú boreliózu.
V tom momente sa zobjektivizovali všetky moje dlhoročné problémy, ktoré trvajú už minimálne 5 rokov. Ako najvážnejšie a život obmedzujúce príznaky hodnotím únavový syndróm a silné, zatiaľ pohyb neobmedzujúce, bolesti dolných končatín, hlavne kolien. Príležitostne sú to aj bolesti chrbtice, stuhnutý krk, problémy so spánkom, tlak v ušiach a v posledných rokoch aj psychické problémy - ako depresie, úzkosť, nevyrovnanosť, problémy so sústredením, zlá krátkodobá pamäť a zhoršené kognitívne funkcie. V tomto čase som spozoroval aj zhoršenie tolerancie voči alkoholu. Všetko sú to typické príznaky, ktoré popisujú ľudia s boreliózou vo viac ako 40%.

Pred 5 rokmi som mal naposledy prisatého kliešťa, ktorého sa mi nepodarilo celkom dobre odstrániť a na pohotovosti mi v tom vôbec nepomohli, iba mi ranu zväčšili a rozškriabali. Predpokladám, že toto bolo začiatkom. Hoci som ranu pozoroval, tak klasický Erythem migrans som nespozoroval.

Začal som si svojpomocne zisťovať informácie o tejto chorobe, možnostiach liečby a keďže som sa dozvedel, že bude nutná dlhodobá liečba ATB, tak som zahájenie liečby odložil, pretože mi aktuálna situácia nedovoľovala byť teoreticky aj niekoľko mesiacov "mimo". Začiatkom tohto roku som sa rozhodol liečbu zahájiť. Aj napriek veľmi zlým skúsenostiam ľudí s infekčnými oddeleniami som sa predsa len dostavil na Kramáre, kde som predložil výsledky predchádzajúceho testu a žiadal zahájenie liečby. Ordinujúci doktor ma chcel vyhodiť, že ako si to predstavujem a podľa neho nemám žiadnu boreliózu. Ukecal som ho aspoň na zopakovanie testu ELISA + WB a prisľúbil, že ak budú výsledky pozitívne, tak sa môžme o niečom baviť. Vraj výsledky z iného laboratória (Alpha Medical) nie sú pre neho smerodajné.. Po týždni boli výsledky z HPL, ktoré hovorili presne to isté: ELISA - IgG 150 U/ml, cut-off >7.5. Potvrdzujúci WB bol tiež v IgG pozitívny. Pri ďalšej návšteve na Kramároch ordinovala iná doktorka, ktorá bola ešte arogantnejšia a rovnako ako predtým lekár ma presviedčala, že tieto výsledky znamenajú iba to, že som niekedy v minulosti prišiel do styku s patogénom a nie je čo liečiť.. Toto sa tvrdilo cca. 20 rokov dozadu, za posledné desaťročie ale výskum boreliózy pokročil a je viac ako pravdepodobné, že chronická podoba existuje a spirochéty sa môžu premeniť na cystickú formu a prežívať v organizme veľmi dlho. Dokonca je možné, že z tejto formy sa opätovne vytvoria aktívne spirochéty, ktoré ďalej blúdia organizmom a môžu preniknúť až do mozgu.

Už pri návšteve "odborníkov" na infekčnom oddelení som bol rozdhodnutý, že zahájim liečbu Sieversovým protokolom, s ktorým sú celkom dobré výsledky a je vhodný na zahájenie liečby. Jediný problém je, že tento protokol využíva Minocyclin, ktorý u nás nie je registrovaný. Pre liečbu chronickej boreliózy sa ale ukazuje ako najvhodnejší, pretože na rozdiel od u nás používaného zastaralého Doxycyclinu pôsobí intracelulárne a dokáže prenikať hemato-likvórovou bariérou tak dobre, ako žiadne iné ATB. Tento širokospektrálny tetracyklín má oproti iným širší záber, takže dokáže zachytiť aj koinfekcie, ktoré sú často súčasťou boreliózy. Maximálna serologická koncentrácia je už po 2 hodinách a polčas rozpadu je 12-18 hodín. Fotosenzitivita je oveľa nižšia ako u iných tetracyklínov. Skrátka, ideálny liek na zabíjanie spirochét.
Sieversov protokol kombinuje Minicyclin s Plaquenilom, ktorý sa používa ako antimalárikum alebo pri reumatických ochoreniach. Pôsobí na cystické formy a je teda vhodnou kombináciou.

Zabezpečil som si recept od spriazneného veterinára a vybral sa na nákupy do Kitsee, kde mi Minocyclin objednali z Nemecka (Ratiopharm, má najlepší cenový pomer oproti iným minocyclínom - 19,55E - 100tbl). Plaquenil je bežne dostupný v našich lekárňach.

Sieversov protokol:
Minocyclin - denne 2x 50mg + Plaquenil - denne 2x 200mg.
Pri dobrej znášanlivosti na Mino je možné ísť postupne až na 300mg denne.

K tomu probiotiká Biopron 9 - 2x 2tobolky denne, s odstupom 3 hodiny po ATB, v prípade ťažkosti po ATB B-komplex a priebežne prípravky na detoxikáciu.

Liečbu som zahájil začiatkom februára. Krátko po zahájení som prekonal klasickú Jarisch-Herxheimerovu reakciu, po troch mesiacoch tie najhoršie symptómy ustúpili a ja som konečne opäť spoznal pocit, aké to je ráno sa zobudiť a nemať príšernú neustávajúcu bolesť nôh počas celého dňa.

Pretože zatiaľ celkom dobre znášam Minocyclín, dal som si pár dní pauzu a budem zvyšovať dávkovanie na 150mg denne. Predpokladám ešte minimálne dva mesiace až do trvalého odznenia hlavných symptómov a potom ešte ďalších 6 týždňov. Aj napriek vysokej pravdepodobnosti recidívy a takmer istote rozvratu tráviaceho traktu je to jediná možnosť niečo aktívne robiť proti tomuto v súčastnosti asi najviac podceňovanému ochoreniu.

To je v "skratke" môj doterajší príbeh. Píšem ho aj ako varovanie pred týmto ochorením, hlavne ak sa dostane do chronického štádia a lekárska mašinéria sa ním odmieta zaoberať. Nie je to len náš problém ale celosvetový, aj preto pred tromi dňami prebehol celosvetový protest za lepšiu informovanosť a liečbu tochto ochorenia - http://worldwidelymediseaseprotestus.blogspot.sk/

000001010006353900063556019402580717401308202504
441{outKasted}
 441{outKasted}      20.08.2016 - 21:59:52 , level: 2, UP   NEW
Mozem sa spytat na to, ako sa tvoje problemy vyvijali po ukonceni tebou nastavenej liecby a ako je to teraz?

00000101000635390006355601940258071740130820250408205846
future
 future      27.08.2016 - 23:05:29 , level: 3, UP   NEW
popísanú svojpomocnú liečbu som realizoval zhruba 7 mesiacov. očakávaný rozklad tráviaceho traktu, vďaka dlhodobým vysokým dávkam ATB, sa vôbec nekonal a ani neskôr som nemal žiadne problémy. rovnako dlhodobé užívanie antimalárik nemalo vplyv na zrak, čo som počas liečby nechal skontrolovať dva krát odborným vyšetrením. najhoršie symptómy boreliózy začali ustupovať zhruba po troch mesiacoch.

z nich najvážnejší, neustále unavené spodné končatiny a prejavy RLS sa už neobjavovali a dodnes som nezaznamenal subjektívne týmto smerom recidívu, za čo som nesmierne vďačný. odvtedy som žiadne testy neabsolvoval, mám v pláne ešte tento rok absolvovať komplexnú prehliadku a v tej súvislosti som zvedavý, či ELISA bude ešte niečo indikovať, ale nie je to smerodajné.

subjektívne sa cítim fyzicky stále dobre, viem sa kvalitne vyspať, ráno sa budím oddýchnutý, hrávam stále aktívne tenis, chodím relatívne dosť po vonku so psami. počas liečby nastali určité psychické problémy, nebolo to ľahké a žiaľ, mali aj vážny dopad na môj osobný život, ale to je už iná story.

000001010006353900063556019402580717401307175287
scyth
 scyth      14.05.2013 - 17:30:54 , level: 2, UP   NEW
kolko stoji taky test? ja si pri mojich hobbies rocne vytiahnem desiatky kliestov az sa mi nedza ako som este nic nenachytal. mozno som to aj mal

00000101000635390006355601940258071740130717528707175396
future
 future      14.05.2013 - 19:09:48 , level: 3, UP   NEW
ako samoplatiteľ ELISA zhruba 20€, WB/IB IgM/IgG zhruba 30€ každý. na screeningové serologické vyšetrenie by si mal mať nárok zo zdravotného poistenia v rámci preventívnej prehliadky, možno to ale závisí od poisťovne.

0000010100063539000635560194025807174013071752870717539607175439
scyth
 scyth      14.05.2013 - 19:56:23 , level: 4, UP   NEW
dik

000001010006353900063556019402580717401307174836
divinorum
 divinorum      14.05.2013 - 13:41:05 , level: 2, UP   NEW
kde si vlastne robil ten test ?

1. Mathematics is the language of nature. 2. Everything around us can be represented and understood through numbers. 3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.

00000101000635390006355601940258071740130717483607174897
future
 future      14.05.2013 - 14:13:02 , level: 3, UP   NEW
ja mám dva testy z Alpha Medical (www.alphamedical.sk) a jeden z HPL (www.hpl.sk). záleží od toho, s ktorým laboratóriom zdravotnícke zariadenie spolupracuje.

rôzne laboratóriá používajú rôzne kity v ELISA teste a môžu používať aj inú metodiku WesternBlot, resp. ImunoBlot testov. preto výsledky z rôznych laboratórií môžu byť posudzované inak, v závislosti na používanej metodike. testy môžu mať tiež rôznu citlovosť, resp. sa zameriavať na iné druhy borélií.

0000010100063539000635560194025807174013071748360717489707175481
divinorum
 divinorum      14.05.2013 - 20:43:12 , level: 4, UP   NEW
dík za info. ešte sa Ťa spýtam, mal si aj nejakú akútnu formu, keď si to dostal ?

1. Mathematics is the language of nature. 2. Everything around us can be represented and understood through numbers. 3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.

000001010006353900063556019402580717401307174836071748970717548107175555
future
 future      14.05.2013 - 21:44:20 , level: 5, UP   NEW
nie, resp. nespomínam si na akútnu formu, takže ani neviem presne kedy som infekciu získal.

000001010006353900063556019402580717401307174606
escaline[Locked_OUT][Locked_OUT]
 escaline[Locked_OUT][Locked_OUT]      14.05.2013 - 11:32:55 (modif: 14.05.2013 - 11:36:18), level: 2, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
na boreliozu urcite antibiotikami, ziadne bylinky, ani milion krat nariedena voda.

ale! ak si si o borelioze robil vlastnu reserz, urcite si narazil na to, ze existuje velka skupina lekarov a biologov spochybnujuca, ze by bola potrebna/vhodna dlhodoba liecba antibiotikami, aku si si naordinoval ty a aka sa casto ordinuje (podla mna si mal troska smolu na lekarov btw.).
udajne pretrvavajuce priznaky mozu byt sposobene auto-imunitnym zapalom, povodne vyvolanym boreliami, ale pretrvavajucim aj po tom, ako boli borelie antibiotikom vyhubene.

tiez si musel narazit na to, ze existuje velka skupina pacientov, u ktorych doslo k uplnemu vylieceniu po beznej kure doxyciklinom trvajucej 14 - 21 dni.
takze preco si sa rozhodol hned pre takuto vyverpavajucu terapiu? a dokonca bez toho, aby si aspon skusil zacat s nejakym kratsim programom. ako vravim, ja som v podstate fanusikom antibiotik, ale toto sa mi zda troska velky zahul na zaciatok.

00000101000635390006355601940258071740130717460607174770
future
 future      14.05.2013 - 13:08:37 , level: 3, UP   NEW
pravdupovediac, nenarazil som na takúto názorovú skupinu a vôbec neviem o tom, že by takáto veľká skupina existovala. môžeš poslať dáke referencie? hlavne treba rozlišovať, či je reč o chronickej alebo akútnej forme nákazy.

práve naopak, všetky protokoly, ktoré sa používajú na liečbu chronickej boreliózy (tzn. už viac ako mesiac po nákaze alebo po neúspešnej liečbe akútnej nákazy) - Sieversov, Marshalov, Schardtov,.. počítajú s niekoľkomesačnou liečbou ATB.

aj hlavný dôvod neúspešnosti liečby akútnej nákazy je príliš krátke podávanie ATB. tie sa klasicky predpisujú na max. 21 dní, často aj kratšie, čo sa ukazuje ako nedostatočný čas.

doxyciklin je úspešný hlavne pri akútnej nákaze, ak sa podáva dostatočne dlho. pri chronickej nákaze je ale menej účinný hlavne kvôli tomu, že na dosiahnutie bakteriostatického účinku je potrebné dosť vysoké dávkovanie, jeho vstrebávanie je obmedzené, hlavne v súvislosti s jedlom a má krátky polčas rozpadu. najväčším problémom je ale jeho neschopnosť pôsobiť intracelulárne a žiadna schopnosť prenikať hematolikvórovou bariérou, čo je pri veľmi častej neuroborelióze veľký problém.

veľký problém po zahájení liečby je aj to, že často imunitný systém prestane tvoriť protilátky a nepriame testy strácajú výpovednú hodnotu. často sa dĺžka liečby indikuje iba symptomaticky.

ja som sa rozhodol v podstate pre dosť konzervatívnu liečbu. Sieversov protokol je jednoduchý a priamočiary. pretože moja nákaza pretrváva minimálne 5 rokov, tak žiadna krátkodobá (<3 mesiace) liečba by zrejme nič neriešila, resp. iba krátkodobo. dávkovanie minocyclínu sa odporúča priebežne upravovať a nastaviť ho presne na konkrétny organizmus. preto po základnom a zatiaľ účinnom dávkovaní až po troch mesiacoch idem zvyšovať dávkovanie.

0000010100063539000635560194025807174013071746060717477007174863
escaline[Locked_OUT][Locked_OUT]
 escaline[Locked_OUT][Locked_OUT]      14.05.2013 - 13:53:22 (modif: 14.05.2013 - 13:53:51), level: 4, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
Na anglickej wiki je dokonca nieco o kontroverzii, ktoru tieto predlzovane ATB protokoly vyvolavaju.
FDA ich uz vraj prestala podporovat ako vedecky nepodlozene a niektori pacienti sa proti tomu buria.
z vlastnej skusenosti: mal som epizodicke priznaky na pohybovej sustave. obcasna bolest v slache na kotniku, obcasna bolest v krizoch, neskor pretrvavajuca mierna bolest v bedrovych klboch. spolu s pozitivnymi IgG asi urcite borelioza.
asi po mesiaci od nastupu bolesti v bedrovych klboch som zacal brat doxyciklin, na 20 dni (nekombinoval som to so ziadnym inym jedlom, okrem sucheho chleba a vody :) ). priznaky zacali slabnut po prvom tyzdni a prakticky uplne odozneli do konca liecby. potom este asi tri tyzdne sa obcas objavila jemna bolest v bedrovych klboch, pri behani. to bolo par mesiacov dozadu, nechal som si znova urobit testy, uvidime.

0000010100063539000635560194025807174013071746060717477007174840
escaline[Locked_OUT][Locked_OUT]
 escaline[Locked_OUT][Locked_OUT]      14.05.2013 - 13:41:40 (modif: 14.05.2013 - 13:46:48), level: 4, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
napr. reserz tuna:
Doxycilin uvadzaju v mnohych pripadoch ako antibiotikum prvej volby aj pri tretom stadiu.
http://www.biomedcentral.com/content/pdf/ar2853.pdf
EDIT: nicmenej hej, pri neuro-borelioze asi doxyciklin vypadava z hry aj podla studii/praxe z tejto reserze.

000001010006353900063556019402580717401307174606071747700717484007174886
future
 future      14.05.2013 - 14:05:39 , level: 5, UP   NEW
čudujem sa, že článok je pomerne nový a vôbec sa tam nespomína minocyclin. to je zvláštne, pretože práve s ním sú pri liečbe spirochét momentálne najlepšie skúsenosti.

00000101000635390006355601940258071740130717460607174770071748400717488607174893
escaline[Locked_OUT][Locked_OUT]
 escaline[Locked_OUT][Locked_OUT]      14.05.2013 - 14:09:58 , level: 6, UP   NEW
ja sa tiez cudujem, ze odkazy z borelioza.cz a to, co sa da bezne "vygooglit" na PubMed su docela v konflikte. nie len pokial ide o toto konkretne antibiotikum, ale celkovo sposob/dlzka liecby.
divne, neviem preco.

0000010100063539000635560194025807174013071746060717477007174840071748860717489307174940
future
 future      14.05.2013 - 14:34:12 , level: 7, UP   NEW
borelioza.cz čerpá hlavne z nemeckých a švajčiarskych zdrojov. tieto príliš nenájdeš indexované na PubMed. lepšie je používať na vyhľadávanie vo vedeckých článkoch scholar.google.com.

čo sa týka liečby, tak borelióza je zatiaľ iba v rannom štádiu a neexistujú zatiaľ príliš ustálené štandardy ani rozsiahle testy účinnosti. okrem toho, často je pri boréliovej nákaze aj koinfekcia, ktorá môže spôsobovať často aj väčšie klinické problémy ako samotná borelióza. testovacie súpravy sú tiež vo vývoji, takže celkovo je táto problematika dosť rozsiahla a zatiaľ nie príliš preskúmaná. čo sa dá dohľadať, tak systematicky sa výskumu a liečbe venujú rôzne teamy nie viac ako 10 rokov.


okrem toho, to len na okraj pre špekulantov a fanúšikov konšpiračných teórií, existujú pomerne rozsiahle články o tom, že sa jedná o globálnu biologickú zbraň, ktorá bola opakovane nasadená na ľudstvo a jej vývoj prebieha od druhej svetovej vojny. súčasťou týchto teórií je aj podozrenie z bránenia výskumu tohto ochorenia.. kde sa hrabú oproti tomuto celkom neškodné chemtrails ;)

000001010006353900063556019402580717401307174606071747700717484007174886071748930717494007175065
escaline[Locked_OUT][Locked_OUT]
 escaline[Locked_OUT][Locked_OUT]      14.05.2013 - 15:17:27 , level: 8, UP   NEW
ten reserz ktory som ti posielal je tiez "made in germany", takze asi by mali mat pristup minimalne k tym istym informaciam, ako borelioza.cz. nicmenej zavery, resp. celkovy pristup k liecbe sa diametralne lisia.

000001010006353900063556019402580717401307174606071747700717484007174886071748930717494007174984
future
 future      14.05.2013 - 14:53:36 (modif: 14.05.2013 - 14:55:08), level: 8, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
btw. o situácii v USA bol natočený celkom zaujímavý dokument "Under Our Skin" http://www.underourskin.com/
http://youtu.be/z5u73ME4sVU

00000101000635390006355601940258071740130717460607174770071748400717488607174893071749400717498407175053
escaline[Locked_OUT][Locked_OUT]
 escaline[Locked_OUT][Locked_OUT]      14.05.2013 - 15:14:00 , level: 9, UP   NEW
tak to sorry. dopozeral som ten trailer do polovicky a dalej som nevydrzal.
imho "pritiahnute za vlasy" je asi slabe slovo.

0000010100063539000635560194025807174013071746060717477007174840071748860717489307174940071749840717505307175103
future
 future      14.05.2013 - 15:34:21 , level: 10, UP   NEW
odhliadnuc od hollywoodsky dramtického tónu, čo sa ti obsahovo nepáčilo?
chronická borelióza skutočne spôsobuje vo finále ochrnutie, rozsah nákazy dosahuje rozmery epidémie a medicína je zatiaľ žalostne krátka. minimálne tieto tri témy stoja z toho traileru aspoň na zamyslenie.

000001010006353900063556019402580717401307174606071747700717484007174886071748930717494007174984071750530717510307175166
escaline[Locked_OUT][Locked_OUT]
 escaline[Locked_OUT][Locked_OUT]      14.05.2013 - 16:04:54 (modif: 14.05.2013 - 16:06:09), level: 11, UP   NEW !!CONTENT CHANGED!!
1.) ochrnutie sposobuje len velmi velmi zriedkavo ak vobec
2.) to s tou epidemiou je tiez len troska nadnesene, ale budiz. otazka pohladu/definicie...nech aj, nechce sa mi k tomu zaujimat vyhranene stanovisko. ano, je pravda ze boreliozou sa nakazi mnoho ludi.
3.) medicina nie je kratka, vacsine pacientov bez problemov zaberaju antibiotika, pri artritide sa doplni anti-reumaticka liecba.
Osobne si nemyslim, ze by sa jednalo o podcenene ochorenie. Moj nazor je vlastne presne opacny. Drtiva vacsina pripadov boreliozy ma lahky priebeh a je dobre liecitelna.
Fakt je, ze - ako aj v tvojom pripade- dost casto asi medicina/resp.konkretni lekari zalostne zlihavaju skor na strane diagnozy, ako terapie. V podstate si sa s nimi musel hadat, ze to mas. To je dost dost zle, mozno az na zalobu.
V mojom pripade to napr. tak nebolo. Mozno koli tomu, ze som z regionu, kde su klieste skutocne na dennom poriadku. Ty si vravel, ze posledneho si mal pred 5 rokmi. Cloveka, co by ich nemal aspon zopar v priebehu jednej sezony ja osobne asi z mojho okolia ani nepoznam. Takze hlavnou naplnou kozneho oddelenia je posielat vzorky na testy na boreliozu :) Cize vedeli zareagovat hned a pohotovo.

A ten film: rozvadza aj ine temy. Hlavne sa toci okolo pointy, ze pacientov nechavaju trpiet, lebo sa zodpovednym instituciam nechce platit za liecbu. to je uz vazne "troska" moc.

00000101000635390006355601940258071740130717460607174770071748400717488607174893071749400717498407175053071751030717516607175240
future
 future      14.05.2013 - 16:58:42 , level: 12, UP   NEW
je dobré byť skeptikom, ja sa tiež radím medzi nich.
vo všetkých troch bodoch bude ale žiaľ relevantný aj presne opačný postoj.

myslel som, že posledné pozorované prisatie som mal pred 5 rokmi, zhodou okolností to koreluje so začiatkom mojich ťažkostí. keďže sa ale často nachádzam na trávnatých plochách a v lese, je možné že prišlo k infekcii za iných okolností. mne sa ale celkovo kliešte relatívne vyhýbajú. pochádzam z juhu slovenska kde je ich výskyt dlhodobo vysoký a za života si pamätám iba dve prisatia kliešťa.

neviem, či si podrobnejšie prečítal príbehy ľudí na borelioza.cz, ale moja skúsenosť s lekármi nie je ani zďaleka výnimočná. sú tam desiatky ľudí, ktorí "uspeli" presne rovnako ako ja.

k tomu filmu, preto som napísal, že popisuje situáciu v USA, pretože tamojší zdravotnícky systém je špecifický a dlhodobú liečbu pomerne neznámeho ochorenia nie je príliš ochotný realizovať. situácia v EU je iná aj vďaka inému modelu zdravotného poistenia, ale tiež u nás platia limity na antibiotiká a iné obmedzenia poisťovní, čo nepraje dlhodobej liečbe ATB.

000001010006353900063556019402580717401307174556
escaline[Locked_OUT][Locked_OUT]
 escaline[Locked_OUT][Locked_OUT]      14.05.2013 - 11:03:12 , level: 2, UP   NEW
odkial si cerpal pri samostudiu?

00000101000635390006355601940258071740130717455607174569
future
 future      14.05.2013 - 11:11:19 , level: 3, UP   NEW
jednoznačne odporúčam www.borelioza.cz, najlepší portál s kvalitným diskusným fórom

000001010006353900063556019402580717401307174340
dj-jr
 dj-jr      14.05.2013 - 08:02:44 , level: 2, UP   NEW
drzim palce!

Linux is like a teepee... No Gates, no Windows, Apache inside...

000001010006353900063556019402580717401307174225
aufhebung
 aufhebung      14.05.2013 - 00:00:22 , level: 2, UP   NEW
veterinar moze predpisovat taketo veci a moze to byt aj mimo sr?

00000101000635390006355601940258071740130717422507174275
future
 future      14.05.2013 - 01:04:40 , level: 3, UP   NEW
veterinári bežne predpisujú aj humánne lieky a lekárnici nemajú moc prehľad v tom, čo sa používa na liečbu zvierat, takže veterinárne recepty príliš neriešia. je to aj preto, že sú na plnú úhradu a nebude ich kvôli nim naháňať poisťovňa.
pokiaľ viem, tak recept vydaný v krajine EU je možné vyzdvihnúť v ktorejkoľvek inej krajine EU. napríklad Minocyklín si zvyknú ľudia z Čiech vyberať bez problémov v Nemecku alebo Rakúsku.

000001010006353900063556019402580717401307174135
janeire
 janeire      13.05.2013 - 22:46:00 , level: 2, UP   NEW
namiesto antibiotik podla niektorych ludi moze fungovat zapper s doplnenim kvapiek joalis spirobor